Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1.10040.2113521 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1.10040.2113521 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1.10040.2113521
| Part No | 1.10040.2113521 |
|---|---|
| Manufacturer | RAFI |
| Description | RAMO 22 C M8 1NO LATCHING LED RD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Illumination Type, Color: | LED, Red/Green/Blue |
|---|---|
| Mounting Type: | Panel Mount, Front |
| Packaging: | Bulk |
| Mechanical Life: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Pushbutton Switch SPST-NO Capacitive, Illuminated Panel Mount, Front |
| Actuator Type: | Round, Button, Flush |
| Switch Function: | Off-On |
| Electrical Life: | - |
| Termination Style: | Connector |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 22.30mm Dia |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | RAMO 22 C |
| Voltage Rating - DC: | 24V |
| Type: | Capacitive, Illuminated |
| Other Names: | 1.10.040.211/3521 1100402113521 |
| Ingress Protection: | IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof |
| Color - Actuator/Cap: | White |
| Voltage Rating - AC: | 24V |
| Illumination Voltage (Nominal): | 24 VDC |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 70°C |
| Current Rating: | 25mA (AC/DC) |
| Circuit: | SPST-NO |
Introduce
We can supply 1.10040.2113521 , send us a request quote to request 1.10040.2113521 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1.10040.2113521.The price and lead time for 1.10040.2113521 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1.10040.2113521.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





