Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0ZCJ0025AF2E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0ZCJ0025AF2E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0ZCJ0025AF2E
| Part No | 0ZCJ0025AF2E |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | PTC RESET FUSE 24V 250MA 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Time to Trip: | 80ms |
| Height - Seated (Max): | - |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 250mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | - |
| Resistance - Initial (Ri) (Min): | 550 mOhms |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric), Concave |
| Thickness (Max): | 0.030" (0.75mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | Polymeric PTC Resettable Fuse 24V 250mA Ih Surface Mount 1206 (3216 Metric), Concave |
| Ratings: | - |
| Current - Trip (It): | 500mA |
| Current - Max: | 40A |
| Size / Dimension: | 0.128" L x 0.065" W (3.25mm x 1.65mm) |
| Series: | 0ZCJ |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max): | 2.3 Ohms |
| Type: | Polymeric |
| Other Names: | 507-1799-1 |
| Voltage - Max: | 24V |
| Approvals: | cURus, TUV |
Introduce
We can supply 0ZCJ0025AF2E , send us a request quote to request 0ZCJ0025AF2E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0ZCJ0025AF2E.The price and lead time for 0ZCJ0025AF2E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0ZCJ0025AF2E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





