Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0ZCH0005FF2E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0ZCH0005FF2E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0ZCH0005FF2E
| Part No | 0ZCH0005FF2E |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | PTC RESET FUSE 60V 50MA 1210 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Time to Trip: | 1.5s |
| Height - Seated (Max): | - |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 50mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | - |
| Resistance - Initial (Ri) (Min): | 3.6 Ohms |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric), Concave |
| Thickness (Max): | 0.045" (1.15mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | Polymeric PTC Resettable Fuse 60V 50mA Ih Surface Mount 1210 (3225 Metric), Concave |
| Ratings: | - |
| Current - Trip (It): | 150mA |
| Current - Max: | 10A |
| Size / Dimension: | 0.127" L x 0.102" W (3.22mm x 2.58mm) |
| Series: | 0ZCH |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max): | 50 Ohms |
| Type: | Polymeric |
| Other Names: | 507-1782-2 |
| Voltage - Max: | 60V |
| Approvals: | cURus, TUV |
Introduce
We can supply 0ZCH0005FF2E , send us a request quote to request 0ZCH0005FF2E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0ZCH0005FF2E.The price and lead time for 0ZCH0005FF2E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0ZCH0005FF2E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





