Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0AGU050.VPG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0AGU050.VPG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0AGU050.VPG
| Part No | 0AGU050.VPG |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE GLASS 50A 32VAC/VDC 5AG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Cartridge, Non-Standard |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Fuse Type: | Cartridge, Glass |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Response Time: | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm) |
| Color: | - |
| Series: | AGU |
| Voltage Rating - DC: | 32V |
| Other Names: | 0AGU050VPG AGU050.VPG AGU050VPG |
| Voltage Rating - AC: | 32V |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 50A |
Introduce
We can supply 0AGU050.VPG , send us a request quote to request 0AGU050.VPG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0AGU050.VPG.The price and lead time for 0AGU050.VPG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0AGU050.VPG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





