Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0695015.U with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0695015.U with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0695015.U
| Part No | 0695015.U |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE AUTOMOTIVE 15A 32VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Auto Link |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Automotive |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Response Time: | Slow |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 1kA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.421" L x 0.244" W x 0.689" H (10.70mm x 6.20mm x 17.50mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | MCASE™ |
| Melting I²t: | 160 |
| Voltage Rating - DC: | 32V |
| Other Names: | 0695015.U-ND F11154 |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 15A |
Introduce
We can supply 0695015.U , send us a request quote to request 0695015.U pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0695015.U.The price and lead time for 0695015.U depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0695015.U.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






