Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 03MK2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 03MK2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
03MK2
| Part No | 03MK2 |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Description | LINE FILTER 115VAC 250VAC 3A TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated AC: | 115V, 250V |
| Current: | 3A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Inductance: | 8mH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Termination Style: | PC Pins |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | MK |
| Filter Type: | Single Phase |
| Other Names: | 603-1142 |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Approvals: | CSA, UR, VDE |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply 03MK2 , send us a request quote to request 03MK2 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 03MK2.The price and lead time for 03MK2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 03MK2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





