Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0278004.V with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0278004.V with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0278004.V
| Part No | 0278004.V |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE BOARD MNT 4A 125VAC/VDC RAD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Radial, Can, Vertical |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| DC Cold Resistance: | 0.0202 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Response Time: | Fast |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 10kA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.235" Dia x 0.287" H (5.97mm x 7.30mm) |
| Color: | - |
| Series: | MICRO™ 278 |
| Melting I²t: | 1.38 |
| Voltage Rating - DC: | 125V |
| Other Names: | 0278004V 278004 278004. V278004 |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Approvals: | CSA, QPL, UL |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 4A |
Introduce
We can supply 0278004.V , send us a request quote to request 0278004.V pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0278004.V.The price and lead time for 0278004.V depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0278004.V.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





