Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WVL9FJ390KH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy WVL9FJ390KH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
WVL9FJ390KH
| Part No | WVL9FJ390KH |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | WVL-H 39 10% F09 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Height: | - |
| Package / Case: | Radial, Horizontal Cylinder |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Size / Dimension: | 0.320" Dia x 0.400" L (8.13mm x 10.16mm) |
| Series: | WVL |
| Q @ Freq: | 96 @ 2.5MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 39µH Adjustable Inductor 96 @ 2.5MHz Radial, Horizontal Cylinder |
| Inductance: | 39µH |
Introduce
We can supply WVL9FJ390KH , send us a request quote to request WVL9FJ390KH pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number WVL9FJ390KH.The price and lead time for WVL9FJ390KH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part WVL9FJ390KH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





