Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VLS252012HBX-R24M-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VLS252012HBX-R24M-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
VLS252012HBX-R24M-1
| Part No | VLS252012HBX-R24M-1 |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FIXED IND 240NH 6.4A 29 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 240nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 29 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 6.4A |
| Current - Saturation: | 4.25A |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Material - Core: | Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 240nH Shielded Wirewound Inductor 6.4A 29 mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Series: | VLS-HBX-1 |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 445-173031-2 VLS252012HBX-R24M-1-ND |
Introduce
We can supply VLS252012HBX-R24M-1 , send us a request quote to request VLS252012HBX-R24M-1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VLS252012HBX-R24M-1.The price and lead time for VLS252012HBX-R24M-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part VLS252012HBX-R24M-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





