Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TS10KL100 D3G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TS10KL100 D3G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TS10KL100 D3G
| Part No | TS10KL100 D3G |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 10A KBJL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 4-SIP, KBJL |
|---|---|
| Diode Type: | Single Phase |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | KBJL |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 1kV |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Bridge Rectifier Single Phase Standard 1kV Through Hole KBJL |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5µA @ 1000V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | TS10KL100 D3G-ND TS10KL100D3G |
| Current - Average Rectified (Io): | 10A |
| Technology: | Standard |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
Introduce
We can supply TS10KL100 D3G , send us a request quote to request TS10KL100 D3G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TS10KL100 D3G.The price and lead time for TS10KL100 D3G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TS10KL100 D3G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







