Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLP293-4(MBHATLE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLP293-4(MBHATLE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TLP293-4(MBHATLE
| Part No | TLP293-4(MBHATLE |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS SO16 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Number of Channels: | 4 |
| Voltage - Breakdown: | 16-SO |
| Vce Saturation (Max): | 3µs, 3µs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Current Transfer Ratio (Max): | 50% @ 5mA |
| Input Type: | DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap): | 2µs, 3µs |
| Channels per IC: | 50mA |
| Kit Type: | 300mV |
| Description: | OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS SO16 |
| Polarization: | 16-SOIC (0.179", 4.55mm Width) |
| Turn On / Turn Off Time (Typ): | 600% @ 5mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Output Type: | Transistor |
| Current Transfer Ratio (Min): | 50mA |
| Current - Breakover: | 3750Vrms |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | 80V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Part Number: | TLP293-4(MBHATLE |
| Series: | - |
| Other Names: | TLP293-4(MBHATLE(T TLP293-4(MBHATLETR |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 1.25V |
| Expanded Description: | Optoisolator Transistor Output 3750Vrms 4 Channel 16-SO |
Introduce
We can supply TLP293-4(MBHATLE , send us a request quote to request TLP293-4(MBHATLE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLP293-4(MBHATLE.The price and lead time for TLP293-4(MBHATLE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TLP293-4(MBHATLE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






