Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TL431IZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TL431IZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TL431IZ
| Part No | TL431IZ |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±2.21% |
|---|---|
| Reference Type: | Shunt |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2.495V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 38 Weeks |
| Temperature Coefficient: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | - |
| Current - Supply: | - |
| Current - Output: | 100mA |
| Voltage - Input: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Output Type: | Adjustable |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | - |
| Package / Case: | TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Voltage - Output (Max): | 36V |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | Shunt Voltage Reference IC 36V ±2.21% 100mA TO-92-3 |
| Current - Cathode: | 1mA |
| Series: | - |
| Base Part Number: | TL431 |
| Other Names: | 497-16221 TL431IZ-ND |
Introduce
We can supply TL431IZ , send us a request quote to request TL431IZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TL431IZ.The price and lead time for TL431IZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TL431IZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation










