Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T110WBL96 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy T110WBL96 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
T110WBL96
| Part No | T110WBL96 |
|---|---|
| Manufacturer | HellermannTyton |
| Description | CONN WRG BLOCK 96PR W/LEGS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Performance: | Cat 6 |
|---|---|
| Mounting Type: | Wall/Backboard |
| Packaging: | Bulk |
| Depth - Overall: | 3.346" (85.00mm) |
| Length - Overall: | 10.71" (272.03mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 96 Pair Modular Wiring Block Connector Legs 110 Punch Down |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Width - Overall: | 3.610" (91.70mm) |
| Housing Material: | - |
| Pair Number: | 96 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Style: | 110 Punch Down |
| Color: | - |
| Series: | - |
| Mounting Feature: | Legs |
| Other Names: | 853-19236 89306233282 |
| Features: | - |
Introduce
We can supply T110WBL96 , send us a request quote to request T110WBL96 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number T110WBL96.The price and lead time for T110WBL96 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part T110WBL96.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








