Buy T0054480299N with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
T0054480299N
Part No T0054480299N
Manufacturer Apex Tool Group
Description XHT E TIP CHISEL 7.6 X 1.5
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Height:0.059" (1.50mm)
Tip - Type:Soldering
For Use With/Related Products:WP200
Length:1.890" (48.00mm)
Diameter:-
Lead Free Status / RoHS Status:Not applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Temperature Range:-
Email:info@shengyuic.com
Tip - Chip Size:-
Series:Weller®, XHTE
Width:0.299" (7.60mm)