Home > Products > Integrated Circuits (ICs) > Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers > SY89538LHH TR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY89538LHH TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY89538LHH TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SY89538LHH TR
| Part No | SY89538LHH TR |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC SYNTHESIZR LVPECL/LVDS 64TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 64-TQFP Exposed Pad |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Input: | CMOS, HSTL, LVDS, LVPECL, LVTTL, SSTL, Crystal |
| Supplier Device Package: | 64-EP-TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 2.375 V ~ 3.6 V |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Ratio - Input:Output: | 3:7 |
| Frequency - Max: | 756MHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| PLL: | Yes |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | LVDS, LVPECL |
| Series: | Precision Edge® |
| Divider/Multiplier: | Yes/No |
| Base Part Number: | SY89538 |
| Type: | Clock Synthesizer/Fanout Buffer |
| Other Names: | SY89538LHH TR-ND SY89538LHHTR |
| Number of Circuits: | 1 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply SY89538LHH TR , send us a request quote to request SY89538LHH TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY89538LHH TR.The price and lead time for SY89538LHH TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SY89538LHH TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






