Home > Products > Integrated Circuits (ICs) > Logic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable > SY10EL05ZG TR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY10EL05ZG TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY10EL05ZG TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SY10EL05ZG TR
| Part No | SY10EL05ZG TR |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC GATE AND/NAND DIFF 2INP 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Logic Type: | AND/NAND Gate |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | AND/NAND Gate Configurable 1 Circuit 2 Input (1, 1) Input 8-SOIC |
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.5 V |
| Schmitt Trigger Input: | No |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | 10EL |
| Current - Output High, Low: | - |
| Base Part Number: | 10EL05 |
| Other Names: | SY10EL05ZG TR-ND SY10EL05ZGTR |
| Number of Circuits: | 1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 2 Input (1, 1) |
| Output Type: | Differential |
Introduce
We can supply SY10EL05ZG TR , send us a request quote to request SY10EL05ZG TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY10EL05ZG TR.The price and lead time for SY10EL05ZG TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SY10EL05ZG TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





