Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STPS3045CPIRG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STPS3045CPIRG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
STPS3045CPIRG
| Part No | STPS3045CPIRG |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V 3TOPI |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TOP-3 Insulated |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | TOP-3I |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 15A Through Hole TOP-3 Insulated |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 570mV @ 15A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200µA @ 45V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Diode Configuration: | 1 Pair Common Cathode |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 200°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 15A |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 45V |
| Base Part Number: | STPS3045C |
| Other Names: | 497-3526 |
Introduce
We can supply STPS3045CPIRG , send us a request quote to request STPS3045CPIRG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STPS3045CPIRG.The price and lead time for STPS3045CPIRG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part STPS3045CPIRG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






