Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STPS12045TV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STPS12045TV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
STPS12045TV
| Part No | STPS12045TV |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | DIODE MODULE 45V 60A ISOTOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | ISOTOP |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | ISOTOP® |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Array 2 Independent Schottky 45V 60A Chassis Mount ISOTOP |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 670mV @ 60A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1mA @ 45V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 31 Weeks |
| Diode Configuration: | 2 Independent |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 60A |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 45V |
| Other Names: | 497-3207-5 |
Introduce
We can supply STPS12045TV , send us a request quote to request STPS12045TV pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STPS12045TV.The price and lead time for STPS12045TV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part STPS12045TV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






