Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STM32L031F6P6TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STM32L031F6P6TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
STM32L031F6P6TR
| Part No | STM32L031F6P6TR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | TSSOP 20 BODY 4.4 PI |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 10x12b |
|---|---|
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Package / Case: | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 20-TSSOP |
| EEPROM Size: | 1K x 8 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Number of I/O: | 15 |
| Speed: | 32MHz |
| Detailed Description: | ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 20-TSSOP |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 30 Weeks |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8 V ~ 3.6 V |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | STM32L0 |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
Introduce
We can supply STM32L031F6P6TR , send us a request quote to request STM32L031F6P6TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STM32L031F6P6TR.The price and lead time for STM32L031F6P6TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part STM32L031F6P6TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






