Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SPM5020T-2R2M-LR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SPM5020T-2R2M-LR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SPM5020T-2R2M-LR
| Part No | SPM5020T-2R2M-LR |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FIXED IND 2.2UH 4.6A 40.7 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±20% |
|---|---|
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Hardware Type: | 2.2µH |
| Frequency - Self Resonant: | 40.7 mOhm Max |
| Frequency - Test: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 7A |
| Usage: | Shielded |
| Description: | FIXED IND 2.2UH 4.6A 40.7 MOHM |
| Delay Time: | 100kHz |
| Polarization: | Nonstandard |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 4.6A |
| Current - Saturation: | Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Part Number: | SPM5020T-2R2M-LR |
| Ratings: | - |
| Diameter - Shoulder: | - |
| Size / Dimension: | 0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm) |
| Series: | SPM-LR |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 445-174497-2 |
| Expanded Description: | 2.2µH Shielded Wirewound Inductor 4.6A 40.7 mOhm Max Nonstandard |
Introduce
We can supply SPM5020T-2R2M-LR , send us a request quote to request SPM5020T-2R2M-LR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPM5020T-2R2M-LR.The price and lead time for SPM5020T-2R2M-LR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SPM5020T-2R2M-LR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






