Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SPC5746CK1AMKU6 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SPC5746CK1AMKU6 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SPC5746CK1AMKU6
| Part No | SPC5746CK1AMKU6 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | 32 BIT DUAL CORE 3M FLASH 384 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 80x10b, 64x12b |
|---|---|
| RAM Size: | 512K x 8 |
| Package / Case: | 176-LQFP Exposed Pad |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 176-LQFP (24x24) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 32-Bit Dual-Core |
| Number of I/O: | 129 |
| Speed: | 80MHz/160MHz |
| Detailed Description: | e200z2, e200z4 MPC57xx Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 80MHz/160MHz 3MB (3M x 8) FLASH 176-LQFP (24x24) |
| Connectivity: | CANbus, Ethernet, I²C, LINbus, SAI, SPI, USB, USB OTG |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3 V ~ 5.5 V |
| Core Processor: | e200z2, e200z4 |
| Program Memory Size: | 3MB (3M x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | MPC57xx |
| Oscillator Type: | Internal |
| Other Names: | 935345577557 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, WDT |
Introduce
We can supply SPC5746CK1AMKU6 , send us a request quote to request SPC5746CK1AMKU6 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC5746CK1AMKU6.The price and lead time for SPC5746CK1AMKU6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SPC5746CK1AMKU6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







