Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SPC5644CF0MLU1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SPC5644CF0MLU1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SPC5644CF0MLU1
| Part No | SPC5644CF0MLU1 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | NXP 32-BIT MCU DUAL POWER ARCH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 27x10b, 5x12b |
|---|---|
| RAM Size: | 192K x 8 |
| Package / Case: | 176-LQFP |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 176-LQFP (24x24) |
| EEPROM Size: | 64K x 8 |
| Core Size: | 32-Bit Dual-Core |
| Number of I/O: | 147 |
| Speed: | 80MHz/120MHz |
| Detailed Description: | e200z4d, e200z0h MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 80MHz/120MHz 1.5MB (1.5M x 8) FLASH 176-LQFP (24x24) |
| Connectivity: | CANbus, Ethernet, I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3 V ~ 5.5 V |
| Core Processor: | e200z4d, e200z0h |
| Program Memory Size: | 1.5MB (1.5M x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | MPC56xx Qorivva |
| Oscillator Type: | Internal |
| Other Names: | 935319946557 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Peripherals: | DMA, POR, PWM, WDT |
Introduce
We can supply SPC5644CF0MLU1 , send us a request quote to request SPC5644CF0MLU1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC5644CF0MLU1.The price and lead time for SPC5644CF0MLU1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SPC5644CF0MLU1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







