Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SPC563M64L5COAY with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SPC563M64L5COAY with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SPC563M64L5COAY
| Part No | SPC563M64L5COAY |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 32x12b |
|---|---|
| RAM Size: | 94K x 8 |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 144-LQFP (20x20) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 32-Bit |
| Number of I/O: | 80 |
| Speed: | 80MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | e200z3 Automotive, AEC-Q100, SPC56 Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 1.5MB (1.5M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, LINbus, SCI, SPI, UART/USART |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 50 Weeks |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.14 V ~ 1.32 V |
| Core Processor: | e200z3 |
| Program Memory Size: | 1.5MB (1.5M x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Automotive, AEC-Q100, SPC56 |
| Oscillator Type: | Internal |
| Base Part Number: | SPC563M64 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Peripherals: | DMA, POR, PWM, WDT |
Introduce
We can supply SPC563M64L5COAY , send us a request quote to request SPC563M64L5COAY pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC563M64L5COAY.The price and lead time for SPC563M64L5COAY depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SPC563M64L5COAY.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







