Buy SP1008-183H with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SP1008-183H
Part No SP1008-183H
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 18UH 204MA 2.88 OHM
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Tolerance:±3%
Supplier Device Package:-
Inductance:18µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):2.88 Ohm Max
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:198mA
Current - Saturation:-
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:18µH Shielded Wirewound Inductor 198mA 2.88 Ohm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)