Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMS-456F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMS-456F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SMS-456F
| Part No | SMS-456F |
|---|---|
| Manufacturer | Leader Tech Inc. |
| Description | 0.835X1.543X0.286-SURFACE MOUNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Surface Mount |
|---|---|
| Packaging: | Original-Reel® |
| Length - Overall: | 1.543" (39.19mm) |
| Height - Overall: | 0.286" (7.26mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Shield Frame 0.835" (21.21mm) X 1.543" (39.19mm) Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Width - Overall: | 0.835" (21.21mm) |
| Ventilation: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Type: | Frame |
| Other Names: | 1798-1225-6 |
Introduce
We can supply SMS-456F , send us a request quote to request SMS-456F pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMS-456F.The price and lead time for SMS-456F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SMS-456F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





