Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMS-307 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMS-307 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SMS-307
| Part No | SMS-307 |
|---|---|
| Manufacturer | Leader Tech Inc. |
| Description | 1.747X1.747X0.384--ONE PC SURFAC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Ventilation: | Non-Vented |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Series: | - |
| Length - Overall: | 1.747" (44.37mm) |
| Height - Overall: | 0.384" (9.75mm) |
| Type: | Shield, 1-Piece |
| Detailed Description: | RF Shield Shield, 1-Piece 1.747" (44.37mm) X 1.747" (44.37mm) Non-Vented Through Hole |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Width - Overall: | 1.747" (44.37mm) |
Introduce
We can supply SMS-307 , send us a request quote to request SMS-307 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMS-307.The price and lead time for SMS-307 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SMS-307.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





