Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SL22PL-TP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SL22PL-TP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SL22PL-TP
| Part No | SL22PL-TP |
|---|---|
| Manufacturer | Micro Commercial Components (MCC) |
| Description | 2A,20V,SCHOTTKY,SOD-123FL PACKAG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOD-123F |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOD-123FL |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 20V 2A Surface Mount SOD-123FL |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 420mV @ 2A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1mA @ 20V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 150°C |
| Capacitance @ Vr, F: | - |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 20V |
| Other Names: | SL22PL-TPMSTR |
| Current - Average Rectified (Io): | 2A |
Introduce
We can supply SL22PL-TP , send us a request quote to request SL22PL-TP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SL22PL-TP.The price and lead time for SL22PL-TP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SL22PL-TP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for SL22PL-TP
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| SL22 0R516 | Ametherm | ICL 0.5 OHM 25% 16A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 0R516-A | Ametherm | ICL 0.5 OHM 25% 16A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 0R516-B | Ametherm | ICL 0.5 OHM 25% 16A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 0R712 | Ametherm | ICL 0.7 OHM 25% 12A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 0R712-A | Ametherm | ICL 0.7 OHM 25% 12A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 0R712-B | Ametherm | ICL 0.7 OHM 25% 12A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 10005 | Ametherm | ICL 10 OHM 15% 5A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 10005-A | Ametherm | ICL 10 OHM 20% 5A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 10005-B | Ametherm | ICL 10 OHM 20% 5A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 10007 | Ametherm | ICL 10 OHM 20% 7A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 10007-A | Ametherm | ICL 10 OHM 20% 7A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 10007-B | Ametherm | ICL 10 OHM 20% 7A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 10008 | Ametherm | ICL 10 OHM 20% 8A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 10008-A | Ametherm | ICL 10 OHM 20% 8A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 10008-B | Ametherm | ICL 10 OHM 20% 8A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 10009 | Ametherm | ICL 10 OHM 20% 9A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 10009-A | Ametherm | ICL 10 OHM 20% 9A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 10009-B | Ametherm | ICL 10 OHM 20% 9A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 12102 | Ametherm | ICL 120 OHM 25% 2A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 12102-A | Ametherm | ICL 120 OHM 25% 2A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 12102-B | Ametherm | ICL 120 OHM 25% 2A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 12103 | Ametherm | ICL 120 OHM 25% 3A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 12103-A | Ametherm | ICL 120 OHM 25% 3A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 12103-B | Ametherm | ICL 120 OHM 25% 3A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 14005 | Ametherm | ICL 14 OHM 25% 5A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 14005-A | Ametherm | ICL 14 OHM 25% 5A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 14005-B | Ametherm | ICL 14 OHM 25% 5A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 14007 | Ametherm | ICL 14 OHM 25% 7A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 14007-A | Ametherm | ICL 14 OHM 25% 7A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 14007-B | Ametherm | ICL 14 OHM 25% 7A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 16004 | Ametherm | ICL 16 OHM 20% 4A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 16004-A | Ametherm | ICL 16 OHM 20% 4A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 16004-B | Ametherm | ICL 16 OHM 20% 4A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 16005 | Ametherm | ICL 16 OHM 20% 5A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 1R020 | Ametherm | ICL 1 OHM 20% 20A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 1R020-A | Ametherm | ICL 1 OHM 20% 20A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 1R020-B | Ametherm | ICL 1 OHM 20% 20A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 20005 | Ametherm | ICL 20 OHM 20% 5A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 20005-A | Ametherm | ICL 20 OHM 20% 5A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 20005-B | Ametherm | ICL 20 OHM 20% 5A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 20007 | Ametherm | ICL 20 OHM 25% 7A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 20007-A | Ametherm | ICL 20 OHM 25% 7A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 20007-B | Ametherm | ICL 20 OHM 25% 7A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 22102 | Ametherm | ICL 220 OHM 25% 2A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 22102-A | Ametherm | ICL 220 OHM 25% 2A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 22102-B | Ametherm | ICL 220 OHM 25% 2A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 2R018 | Ametherm | ICL 2 OHM 20% 18A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 2R018-A | Ametherm | ICL 2 OHM 20% 18A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 2R018-B | Ametherm | ICL 2 OHM 20% 18A 22MM | RFQ >> | |
| SL22 2R508 | Ametherm | ICL 2.5 OHM 20% 8A 22MM | RFQ >> |





