Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SKY66295-11 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SKY66295-11 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SKY66295-11
| Part No | SKY66295-11 |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description | IC AMP LTE 800MHZ-900MHZ 16LGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 16-LFLGA |
|---|---|
| Packaging: | Original-Reel® |
| P1dB: | - |
| Supplier Device Package: | 16-LGA (5x5) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC LTE 800MHz ~ 900MHz 16-LGA (5x5) |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Gain: | 28dB |
| Frequency: | 800MHz ~ 900MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Test Frequency: | 900MHz |
| Series: | - |
| Noise Figure: | - |
| Current - Supply: | 70mA |
| Other Names: | 863-1893-6 |
| RF Type: | LTE |
Introduce
We can supply SKY66295-11 , send us a request quote to request SKY66295-11 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SKY66295-11.The price and lead time for SKY66295-11 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SKY66295-11.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






