Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SKY65452-92LF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SKY65452-92LF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SKY65452-92LF
| Part No | SKY65452-92LF |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description | IC RF AMP CATV 40MHZ-1GHZ SC70-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| P1dB: | - |
| Supplier Device Package: | SC-70-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC CATV 40MHz ~ 1GHz SC-70-6 |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Gain: | 15dB |
| Frequency: | 40MHz ~ 1GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Test Frequency: | 1GHz |
| Series: | - |
| Noise Figure: | 2.9dB |
| Current - Supply: | 42mA |
| Other Names: | 863-1778-2 |
| RF Type: | CATV |
Introduce
We can supply SKY65452-92LF , send us a request quote to request SKY65452-92LF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SKY65452-92LF.The price and lead time for SKY65452-92LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SKY65452-92LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





