Buy SIT9005ACT2G-25SC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SIT9005ACT2G-25SC
Part No SIT9005ACT2G-25SC
Manufacturer SiTime
Description OSC MEMS
Data sheet
Height:0.030" (0.76mm)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max):4.3µA
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:SSXO LVCMOS 1MHz ~ 141MHz Programmable Oscillator 2.5V Standby 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply:2.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Ratings:-
Current - Supply (Max):6.5mA
Base Resonator:MEMS
Email:info@shengyuic.com
Output:LVCMOS
Function:Standby
Spread Spectrum Bandwidth:-0.78%, Down Spread
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability:±20ppm, ±25ppm, ±50ppm
Available Frequency Range:1MHz ~ 141MHz
Series:SIT9005
Frequency Stability (Total):-
Type:SSXO
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C