Buy SIT8918BEU8-18E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SIT8918BEU8-18E
Part No SIT8918BEU8-18E
Data sheet
Height:0.039" (1.00mm)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max):4.3mA
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS 1MHz ~ 110MHz Programmable Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply:1.8V
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Ratings:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Base Resonator:MEMS
Email:info@shengyuic.com
Output:LVCMOS
Function:Enable/Disable
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability:±20ppm
Available Frequency Range:1MHz ~ 110MHz
Series:SiT8918B
Frequency Stability (Total):-
Type:XO (Standard)
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C