Buy SIT1618BEU2-33E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SIT1618BEU2-33E
Part No SIT1618BEU2-33E
Manufacturer SiTime
Description OSC MEMS
Data sheet
Height:0.030" (0.76mm)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max):4.5mA
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:XO (Standard) LVCMOS, LVTTL 7.3728MHz ~ 48MHz Programmable Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply:3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Ratings:-
Current - Supply (Max):4.7mA
Base Resonator:MEMS
Email:info@shengyuic.com
Output:LVCMOS, LVTTL
Function:Enable/Disable
Spread Spectrum Bandwidth:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability:±20ppm, ±25ppm, ±30ppm, ±50ppm
Available Frequency Range:7.3728MHz ~ 48MHz
Series:SiT1618B
Frequency Stability (Total):-
Type:XO (Standard)
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C