Buy SCRH62B-150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SCRH62B-150
Part No SCRH62B-150
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 15UH 1.17A 230 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:900mA
Detailed Description:15µH Shielded Inductor 1.17A 230 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Inductance:15µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.126" (3.20mm)
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.256" L x 0.252" W (6.50mm x 6.40mm)
Series:SCRH62B
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):230 mOhm Max
Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:1.17A