Buy SCRH5D28-6R2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SCRH5D28-6R2
Part No SCRH5D28-6R2
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 6.2UH 3.24A 45 MOHM
Data sheet
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:6.2µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):45 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:3.24A
Current - Saturation:1.65A
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:6.2µH Shielded Inductor 3.24A 45 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:10kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm)