Buy SCRH3D16-220 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SCRH3D16-220
Part No SCRH3D16-220
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 22UH 780MA 430 MOHM
Data sheet
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:22µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):430 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:780mA
Current - Saturation:400mA
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:-
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:22µH Shielded Inductor 780mA 430 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)