Buy SCRH105A-391 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SCRH105A-391
Part No SCRH105A-391
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 390UH 770MA 1.36 OHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:390µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):1.36 Ohm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:770mA
Current - Saturation:700mA
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:-
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:390µH Shielded Inductor 770mA 1.36 Ohm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.413" L x 0.413" W (10.50mm x 10.50mm)