Buy SCMS5D20-680 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SCMS5D20-680
Part No SCMS5D20-680
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 68UH 720MA 764 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:68µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):764 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:720mA
Current - Saturation:337mA
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:-
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:68µH Shielded Inductor 720mA 764 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)