Buy SCIHP0750-4R7 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SCIHP0750-4R7
Part No SCIHP0750-4R7
Manufacturer Bel
Description IND SMD 4.70UH 8.00A 200KHZ
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:4.7µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):37 mOhm Max
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:6A
Current - Saturation:8A
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:-
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:4.7µH Unshielded Wirewound Inductor 6A 37 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:200kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)