Buy SCIHP0735-2R2M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SCIHP0735-2R2M
Part No SCIHP0735-2R2M
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 2.2UH 8A 20 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:2.2µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):20 mOhm Max
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:8A
Current - Saturation:12.5A
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:-
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:2.2µH Shielded Wirewound Inductor 8A 20 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:200kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)