Buy SCB75F-150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SCB75F-150
Part No SCB75F-150
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 15UH 2.3A 90 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:15µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):90 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:2.3A
Current - Saturation:1.36A
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:-
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:15µH Unshielded Wirewound Inductor 2.3A 90 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.291" L x 0.291" W (7.40mm x 7.40mm)