Buy SBSMP5000102MXT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SBSMP5000102MXT
Part No SBSMP5000102MXT
Manufacturer Knowles Syfer
Description FILTER LC(PI) 1000PF SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Applications:General Purpose
Height:0.130" (3.30mm)
Package / Case:2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Number of Channels:1
Current:10A
Detailed Description:LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 1000pF 10A 2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Resistance - Channel (Ohms):-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Voltage - Rated:500V
Filter Order:3rd
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series:SBSM
Attenuation Value:34dB @ 100MHz
Type:Low Pass
Other Names:1608-1200-2
Technology:LC (Pi)
Operating Temperature:-
Values:C = 1000pF