Buy SBSMP2000104MXT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SBSMP2000104MXT
Part No SBSMP2000104MXT
Manufacturer Knowles Syfer
Description SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
Data sheet
Applications:General Purpose
Height:0.133" (3.38mm)
Package / Case:2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Mounting Type:Surface Mount
Number of Channels:1
Current:20A
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 0.1µF 20A 2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Resistance - Channel (Ohms):-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Voltage - Rated:200V
Filter Order:3rd
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series:SBSM
Attenuation Value:44dB @ 100MHz
Type:Low Pass
Technology:LC (Pi)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Values:C = 0.1µF