Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SBSMP1000224MXT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SBSMP1000224MXT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SBSMP1000224MXT
| Part No | SBSMP1000224MXT |
|---|---|
| Manufacturer | Knowles Syfer |
| Description | SURFACE MOUNT C AND PI FILTER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Height: | 0.133" (3.38mm) |
| Number of Channels: | 1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Resistance - Channel (Ohms): | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Filter Order: | 3rd |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| ESD Protection: | No |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric), 3 PC Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Current: | 20A |
| Detailed Description: | LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 0.22µF 20A 2220 (5750 Metric), 3 PC Pad |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Series: | SBSM |
| Attenuation Value: | 44dB @ 100MHz |
| Type: | Low Pass |
| Other Names: | 1608-1484-2 SBSMP1000224MXT-ND |
| Technology: | LC (Pi) |
| Values: | C = 0.22µF |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
Introduce
We can supply SBSMP1000224MXT , send us a request quote to request SBSMP1000224MXT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SBSMP1000224MXT.The price and lead time for SBSMP1000224MXT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SBSMP1000224MXT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





