Buy SBSGP5000333MXT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SBSGP5000333MXT
Part No SBSGP5000333MXT
Manufacturer Knowles Syfer
Description SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
Data sheet
Applications:General Purpose
Height:0.104" (2.65mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Mounting Type:Surface Mount
Number of Channels:1
Current:5A
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 0.033µF 5A 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Resistance - Channel (Ohms):-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Voltage - Rated:500V
Filter Order:3rd
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.179" L x 0.126" W (4.55mm x 3.20mm)
Series:SBSG
Attenuation Value:39dB @ 100MHz
Type:Low Pass
Technology:LC (Pi)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Values:C = 0.033µF