Buy SBSGP2000683MXT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SBSGP2000683MXT
Part No SBSGP2000683MXT
Manufacturer Knowles Syfer
Description SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
Data sheet
Applications:General Purpose
Height:0.104" (2.65mm)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Voltage - Rated:200V
Filter Order:3rd
Email:info@shengyuic.com
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
ESD Protection:No
Package / Case:1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Current:5A
Detailed Description:LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 0.068µF 5A 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension:0.179" L x 0.126" W (4.55mm x 3.20mm)
Series:SBSG
Attenuation Value:39dB @ 100MHz
Type:Low Pass
Other Names:1608-1434-2 SBSGP2000683MXT-ND
Technology:LC (Pi)
Values:C = 0.068µF