Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SBSGP2000683MXT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SBSGP2000683MXT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SBSGP2000683MXT
| Part No | SBSGP2000683MXT |
|---|---|
| Manufacturer | Knowles Syfer |
| Description | SURFACE MOUNT C AND PI FILTER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Height: | 0.104" (2.65mm) |
| Number of Channels: | 1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Resistance - Channel (Ohms): | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Filter Order: | 3rd |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| ESD Protection: | No |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Current: | 5A |
| Detailed Description: | LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 0.068µF 5A 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad |
| Size / Dimension: | 0.179" L x 0.126" W (4.55mm x 3.20mm) |
| Series: | SBSG |
| Attenuation Value: | 39dB @ 100MHz |
| Type: | Low Pass |
| Other Names: | 1608-1434-2 SBSGP2000683MXT-ND |
| Technology: | LC (Pi) |
| Values: | C = 0.068µF |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
Introduce
We can supply SBSGP2000683MXT , send us a request quote to request SBSGP2000683MXT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SBSGP2000683MXT.The price and lead time for SBSGP2000683MXT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SBSGP2000683MXT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






