Buy SBSGP1000154MXT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SBSGP1000154MXT
Part No SBSGP1000154MXT
Manufacturer Knowles Syfer
Description FILTER LC(PI) 0.15UF SMD
Data sheet
Applications:General Purpose
Height:0.104" (2.64mm)
Number of Channels:1
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Resistance - Channel (Ohms):-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Voltage - Rated:100V
Filter Order:3rd
Email:info@shengyuic.com
Operating Temperature:-
ESD Protection:No
Package / Case:1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Current:5A
Detailed Description:LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 0.15µF 5A 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension:0.179" L x 0.126" W (4.55mm x 3.20mm)
Series:SBSG
Attenuation Value:39dB @ 100MHz
Type:Low Pass
Other Names:1608-1191-2
Technology:LC (Pi)
Values:C = 0.15µF