Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S9S12ZVLS3F0MFM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy S9S12ZVLS3F0MFM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
S9S12ZVLS3F0MFM
| Part No | S9S12ZVLS3F0MFM |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 6x10b |
|---|---|
| RAM Size: | 1K x 8 |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 32-QFN-EP (5x5) |
| EEPROM Size: | 128 x 8 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Number of I/O: | 19 |
| Speed: | 32MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | S12Z S12 MagniV Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 32-QFN-EP (5x5) |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SCI, SPI, UART/USART |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 5.5 V ~ 18 V |
| Core Processor: | S12Z |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | S12 MagniV |
| Oscillator Type: | Internal |
| Other Names: | 935325023557 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
Introduce
We can supply S9S12ZVLS3F0MFM , send us a request quote to request S9S12ZVLS3F0MFM pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S9S12ZVLS3F0MFM.The price and lead time for S9S12ZVLS3F0MFM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part S9S12ZVLS3F0MFM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






