Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S9S12G96F0CLF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy S9S12G96F0CLF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
S9S12G96F0CLF
| Part No | S9S12G96F0CLF |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 12x10b |
|---|---|
| Program Memory Type: | FLASH |
| Supplier Device Package: | 48-LQFP (7x7) |
| Core Size: | 16-Bit |
| Number of I/O: | 40 |
| Speed: | 25MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.13 V ~ 5.5 V |
| Core Processor: | 12V1 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Package / Case: | 48-LQFP |
| Packaging: | Tray |
| EEPROM Size: | 3K x 8 |
| Detailed Description: | 12V1 HCS12 Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 96KB (96K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) |
| Connectivity: | CANbus, IrDA, LINbus, SCI, SPI |
| Program Memory Size: | 96KB (96K x 8) |
| Series: | HCS12 |
| Oscillator Type: | Internal |
| Base Part Number: | S9S12G96 |
| Other Names: | 568-13481 935310667557 S9S12G96F0CLF-ND |
Introduce
We can supply S9S12G96F0CLF , send us a request quote to request S9S12G96F0CLF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S9S12G96F0CLF.The price and lead time for S9S12G96F0CLF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part S9S12G96F0CLF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






