Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S25FS064SDSWEN009 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy S25FS064SDSWEN009 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
S25FS064SDSWEN009
| Part No | S25FS064SDSWEN009 |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IC FLASH 64M SPI 80MHZ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Memory Type: | Non-Volatile |
|---|---|
| Detailed Description: | FLASH - NOR Memory IC 64Mb (8M x 8) SPI - Quad I/O, QPI 80MHz |
| Voltage - Supply: | 1.7 V ~ 2 V |
| Clock Frequency: | 80MHz |
| Memory Size: | 64Mb (8M x 8) |
| Memory Interface: | SPI - Quad I/O, QPI |
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | FS-S |
| Memory Format: | FLASH |
| Technology: | FLASH - NOR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
Introduce
We can supply S25FS064SDSWEN009 , send us a request quote to request S25FS064SDSWEN009 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S25FS064SDSWEN009.The price and lead time for S25FS064SDSWEN009 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part S25FS064SDSWEN009.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






