Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S25FL064LABBHB030 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy S25FL064LABBHB030 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
S25FL064LABBHB030
| Part No | S25FL064LABBHB030 |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IC FLASH 64M SPI 108MHZ 24FBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 24-TBGA |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 24-BGA (6x8) |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | FLASH - NOR Memory IC 64Mb (8M x 8) SPI - Quad I/O, QPI 108MHz 24-BGA (6x8) |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Clock Frequency: | 108MHz |
| Memory Size: | 64Mb (8M x 8) |
| Memory Interface: | SPI - Quad I/O, QPI |
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Automotive, AEC-Q100, FL-L |
| Memory Format: | FLASH |
| Technology: | FLASH - NOR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
Introduce
We can supply S25FL064LABBHB030 , send us a request quote to request S25FL064LABBHB030 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S25FL064LABBHB030.The price and lead time for S25FL064LABBHB030 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part S25FL064LABBHB030.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






